Pár dobrých návyků, abyste se cítili prostě skvěle

Ráno, v poledne, večer…

Vždy je čas na chvilku pro sebe, která vám dodá novou energii. Abyste se co nejdéle těšili dobrému zdraví, je dobré zafixovat si pár návyků, jak relaxovat. Budete šťastnější, uvolněnější, silnější. Které to jsou?

Ráno

Z postele hned nevyskakujte jako splašení, dopřejte si čas. Chvilku se v posteli rozvalujte, ale pozor na to, abyste zase znovu neusnuli! Další dobrou radou je nepodlehnout všudypřítomné snaze o dokonalost.

Před zrcadlem si řekněte: „Dnes si dovoluji nebýt dokonalý/á!“ Pokud tuto mantru vyslovíte nahlas, získáte převahu nad perfekcionismem a získáte potřebný odstup.

Zazpívejte si! Pusťte si svůj oblíbený song a pobrukujte si do taktu písně. Pocítíte, jak se ve vás zvedá vlna energie.

Poledne

Věnujte pauzu hlubokému dýchání. Pár minutek si jen tak zhluboka dýchejte, aby se uklidnilo vaše tělo i mysl a vy jste byli připraveni na další pracovní činnost.

Jezte v klidu, posaďte se u toho a myslete na to, co jíte. A připravte se, že odteď už nebudete při poradách či přednáškách sedět vzadu. Dejte o sobě vědět, získáte tak sebejistotu a sílu! A stejně tak se neschovávejte před pochvalou. Neříkejte, že „to nic není“… Je! Za pochvalu poděkujte a užijte si ji, máte přeci na co být hrdí!

Večer

Po práci si skočte ještě trochu zasportovat. Nebo si udělejte pár cviků doma, stačí svému tělu věnovat 10 minut denně a uvidíte, jaké účinky se dostaví!

Večer si vyhraďte chvíli času na rekapitulaci celého dne.
Najděte 3 věci, za který jste právě tento den vděční. A pocit vděku si uchovejte. A pak si ještě trošku zarelaxujte, ať vás nepříjemné myšlenky neruší od klidného spánku.

Při relaxaci je dobré opakovat si autosugestivní formulky, například: „V životě se mi daří dobře!“…

Stačí na to pár minut. Ale pokud si těchto pár minutek věnujete každý den, pocit spokojenosti a životního elánu vás nemine!

Další zajímavosti o tom, jak na zdraví/zdravý najdete na magazínu zdraví Atlas zdraví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *